ماهنر
ماهنر

دریاچه نمک

قشنگ ترین دریاچه در دل کویر، دریاچه  شهداد جوانترین دریاچه ایران است که در اثر طوغیان رودخانه شور که از اصفهان سرچشمه میگیرد در سال 98 به وجود آمده و باعث تغییر مسیر جاده نهبندان شدهاست و زیبایی باور نکردنی را به این منطقه داده است و باعث تغیرات اکوسیستمی زیادی در این ناحیه گردیده است .این جاذبه را از دست ندهید .  

تنگه رتیل

بزرگترین تنگه کویر لوت ایران است که سالانه گردشگران زیادی برای این مکان به شهداده آمده تا از این جاذبه گردشگری دیدن کنند .. دمای این منطقه در فصول سرد سال به حدی گرم است که گاهی به بیش از 45 درجه نیز میرسد . در این تنگه انواع حشرات و حیوانات موزی و رتیل را میتوان دید .

هامادا یا همان دشت ریگی

دشت ریگی پدیده ایست که در اثر وزش باد به وجود آمده به عبارتی وزش باد باعث قرار گرفتن سنگ ریزه ها در کنار یکدیگر گویی سنگ فرشی مصنوعی است . اگر از بالا نگاه کنید زیبایی خاصی از این سنگفرش طبیعی خواهید دید . همچنین اگر علاقه به ماشین بازی، آ، رود سواری هستین حتما از این دشت دیدن کنید 

قلعه شفیع آباد

قلعه شفیع آباد واقع در شهداد مربوط به دوره قاجاراست این قلعه را به عنوان کاروانسرا نیز میشناسند . این قلعه از یک دروازه اصلی تشکیل شده که در بالای آن اتاقک نگهبانی است ودر چهار گوش آن برج نگبانی وجود داشته است .این قلعه در 18 کیلومتری شهداد در جاده نهبندان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *