ماهنر
ماهنر

کندوان

این روستا در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی تبریز واقع شده و یکی از روستاهای دهستان سهند از توابع شهر اسکوست. فاصله اسکو تا کندوان ۲۰ کیلومتر بیشتر نیست و از آنجایی که به همراه روستای میمند تنها روستاهای صخره‌ای جهان هستند که هنوز زندگی در آنها جریان دارد، سالانه گردشگران زیادی راهی‌اش می‌شوند.این روستا که برخی قدمتش را ۷ هزار سال می‌دانند، در دل کوه‌ سلطان داغی قرار دارد. ارتفاع روستا از سطح دریا ۲۲۰۰ متر است و رودخانه کندوان در امتدادش جریان دارد. زیبایی‌های اینجا باعث شده جزو آثار ملی نیز به ثبت برسد و جزو یکی از عجیب ترین روستاهای ایران به حساب بیاید.

کویر قم تپه

کویر قوم تبه نام تپه منطقه کویری است در نزدیکی شهر تبریز که با بافت منطقه تفاوت چشمگیری داردو تنها کویر این منطقه است . دارای نمکزاری است و تپه های منفرد کوچکی که این منطقه به علت وزش بادهای منطقه و تجمیع خاک ها و گردو غبار منطقه به صورت تپه های شنی درآمده است . که این تپه ها به علت اقیم این منطقه باعث میشود که ذرات ریز جابه جا شده وذرات درشتر در محل جمع شده و تپه های ماسه ای کویر پدید آورند.

قبرستان پینه شلوار

این قبرستان یکی از قدیمی ترین قبرستانهای قبل از اسلام است وجود سه دوره سنگ قبر در این قبرستان باعث شده طرفدارانی زیادی داشته باشد دوره اول سنگ قبر ها مال دوره خالد نبی و دوره دوم سنگ هایی از جنس خارا باقبرستان ننه مارلان و دوره سوم مربوط سنگ هایی با خط کوفی که روی آنها تاریخ وفات فرد مشخص شده است .

پارک ملی کنتال

این پارک از مناطق مهم طبیعی این منطقه است و دارای عناصر جذابی مثل بقایای آسیاب های سنگی است و  در مرز بین المللی با ارمنستان واقع شده  با پوشش گیاهی منحصر به فردی دارد .همچنین وجود حیاط وحش با گونه های متنوع جانوری و همچنین رودخانه ارس و منطقه گستره کیامکیو رویش لاله ها در فصل بهار در دامنه کنتال و قلعه علی بیگ بسیار خیره کننده است  این پارک در سال 1390به پارک ملی ارتقا یافت

خانه علی موسیو

خانه شهرداردوم  شهر تبریز است که از انقلابیون زمان خود بوده و همچنین به دلیل معماری زیبا و دیدنی توجه گردشگران را به خود جذب کرده است

قلعه پشتو(پئشتوو)

یکی از دژهای کهن در شهرستان اهر در روستای پشتاب استهر چهار طرف این قلعه پرتکاه است و صعود به این قلعه فقط از یک معبر کم عرض امکانپذیر است  و این قلعه از جنس سنگ آهک و در بالای کوه هشت سر بنا شده است گفته میشود این قلعه با قلعه بابک در ارتباط بوده است با روشن کردن آتش و دود به یکدیگر پیام میدادند.پیشینه این قلعه به دوران اشکانیان و ساسانیان می رسد .اکنون آثاری چون پلکان و اتاقک های کنده شده بر سنگ بقایای این قلعه است .

بازار بزرگ تبریز

بازار بلورفروشان، شیشه‌گران و کفش‌دوزان از جمله جاهای دیدنی بازار است که دیدنشان خالی از لطف نیست. اگر به دیدن بازار تبریز رفتید از تیمچه مظفریه که با سقف بلندش و پنجره‌های کوچک و بزرگ رنگی‌اش، قشنگ‌ترین قسمت بازار تبریز است، دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست چت

هیچ چتی در دسترس نیست