ماهنر
ماهنر

پارکی طبیعی در ایالت آریزونا در ایالات متحده آمریکا است.

این پارک حاوی صخره‌هایی دیدنی است که توسط آب و هوا در طول سالیان بگونه‌ای غریب فرسایش یافته و در ساعاتی مخصوص از روز خالق مناظری با نورپردازی‌های نایاب می‌شوند

این پارک همانند مانیومنت ولی متعلق به زمین‌های قبیله ناواهو می‌باشد.در محدوده‌ی دریاچه‌ی پاول (Powell) قرار دارد.غارهای آنتلوپ کنیون فقط ۲ ساعت با ماشین از گرند کنیون و ۴ ساعت از لاس وگاس فاصله دارند. در واقع مقصدی عالی برای یک سفر جاده‌ای از دو مقصد گردشگری دیگر آمریکا است.

ناواهو نام یکی از بزرگ‌ترین قبایل سرخ‌پوست ایالات متحده آمریکاست. این قبیله در ایالات آریزونا و جنوب یوتا مستقر است و ۳۰۰٬۰۰۰ جمعیت دارد.بنابر افسانه‌های باستانی اقوام سرخپوست ناواهو، اجداد این قوم با ستاره‌نشین‌ها دیدار داشته و آنها با سپرهای پرنده به زمین آمده‌اند. ستاره‌نشینها همواره راهنمای این قبایل بوده‌اند.دیواره های شنی که به وسیله جریان آب و باد شکل گرفتند و حالا سنگ های عظیم و شگفت انگیزی را تشکیل داده اند، یکی از زیباترین مناظری هستند که میتوان ساعت ها به آنها خیره شد و از نگاه کردن به آنها لذت برد..

بخش بالایی و پایینی

طبق تحقیقاتی که در این منطقه در آریزونای امریکا به عمل آمده است، به عقیده محققان این پارک از دو بخش (بالایی و پایینی) تشکیل شده است.بخش بالایی با نام «The Crack» و بخش پایینی با نام «The Corkscrew» شناخته می‌شوند. اسم ناواهویی بخش بالایی، Tse bighanilini به معنای «جایی که آب از میان صخره‌ها می‌گذرد» است.قبیله‌ی ناواهو بخش پایینی این ژرف‌دره را Hazdistazi به معنای «قوس‌های سنگی مارپیچ» نامیده‌اند.نتلوپ کنیون یک مکان توریستی محبوب برای عکاسان و گردشگران است و یک منبع کسب و کار گردشگری برای کشور ناواهو است.

آیا این خبر برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *